Zuid-Amerika Midden-Amerika Cariben

La Chispa is het kwartaalmagazine én de website voor liefhebbers van Latijns Amerika. Journalistiek, betrokken, informatief, scherp. Een interactieve community met echte chispa: levendig en met passie.

Politiek & Maatschappij

Doden in Mexicaanse gevangenis

Datum : 20/02/2012
Land : Mexico

Doden in Mexicaanse gevangenis

Een gevecht tussen rivaliserende bendes in een gevangenis in een buitenwijk van de Mexicaanse stad Monterrey veroorzaakte zondag tenminste 44 doden, zo verklaarden Mexicaanse autoriteiten.

Slachtoffers werden geslagen, neergestoken en gestenigd toen er een gevecht uitbrak. Gevangenen van de gevangenis in Monterrey zijn leden van het Mexicaanse Golf-kartel en van het gevreesde Zetas-kartel. De autoriteiten konden niet bevestigen dat het gevecht tussen deze twee groepen plaatsvond. Een onderzoek is ingesteld.

Gevangenissen in de regio worden geteisterd door overbevolking, corruptie en massaontsnappingen. Een brand in een gevangenis in Honduras vorige week kostte 350 gevangenen het leven. In Mexico, waar gevangenen die vastzitten wegens drugsmisdrijven samenleven met andere criminelen, worden gevangenissen ook geteisterd door geweld dat veroorzaakt wordt door de drugskartels die om macht strijden.

Een gevecht tussen rivaliserende bendes in een andere gevangenis in het noorden van het land kostte 31 gevangenen het leven en leverde 13 gewonden op. Sinds de lancering van een offensieve operatie tegen de drugsbendes door president Felipe Calderón, vijf jaar geleden, zijn er ongeveer 50.000 mensen vermoord in Mexico.

Bron : Buenos Aires Herald
Bookmark and Share

Bekijk ook


Terug