Vrije tijd & Toerisme
Luchtruimen gesloten voor Boeing 737 Max

Ook Argentinië heeft het luchtruim tijdelijk gesloten voor vluchten die gemaakt worden met de Boeing 737 Max. Eerder besloten Brazilië, Colombia, Mexico en Panama als eerste landen in Latijns Amerika tot eenzelfde voorzorgsmaatregel. Ook in onder meer Ethiopië, de Verenigde Staten, China en de hele Europese Unie blijven de toestellen aan de grond.
Net als de omringende landen is Argentinië van mening dat de Boeing-vliegtuigen niet veilig zijn, zo meldt het staatspersbureau Telam. Toestellen van hetzelfde type moeten daarom aan de grond blijven en vluchten mogen niet over Argentijns grondgebied vliegen. Pas wanneer een onafhankelijk onderzoek aantoont dat de Boeings wel degelijk veilig zijn, zal de voorzorgsmaatregel worden opgeheven.
Vorige week stortte een Boeing 737 MAX van Ethiopian Airlines neer in Ethiopië. Daarbij kwamen 157 mensen om het leven. Vorig jaar stortte eenzelfde model van Lion Air neer, waarbij 189 omkwamen.
Het Nationale Congres, het Argentijnse parlement, moet de beslissing overigens nog wel officieel goedkeuren. Het staatspersbureau stelde dat dat maandag zal gebeuren.
Bekijk ook
- 2011-06-08 | Vliegverkeer ontregeld door uitbarsting vulkaan in Chili
- 2012-04-04 | Venezuela verwerpt veiligheidsban op Conviasa
- 2013-07-04 | Spoedberaad Bolivia na vliegtuigincident
- 2013-07-18 | "Bolivia controleerde Braziliaanse vliegtuigen zonder toestemming"
- 2013-07-25 | Morales accepteert Europese excuses
- 2013-10-17 | Twee vliegtuigen neergeschoten in Venezuela
- 2014-12-21 | 70 procent meer smokkelwaar aangetroffen
- 2015-01-31 | Neergeschoten vliegtuig Aruba vervoerde drugs
- 2015-08-21 | Leger Peru mag verdachte vliegtuigen neerschieten
- 2015-09-14 | Spanning tussen Colombia en Venezuela neemt toe