Politiek & Maatschappij
Maduro bedreigt 'Groep van Lima'

De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft afgelopen woensdag gewaarschuwd dat hij “diplomatieke maatregelen” zou kunnen nemen tegen de Latijns-Amerikaanse landen die vorige week een verklaring hebben ondertekend waarin zijn tweede ambtstermijn als onwetmatig wordt verklaard.
Deelnemers van deze zogenaamde Groep van Lima, waartoe Brazilië, Argentinië en Colombia behoren, zeiden dat Maduro’s nieuwe termijn onwetmatig is, omdat de verkiezingen in 2018 niet vrij of eerlijk zijn verlopen en zij daarom zijn leiderschap niet erkennen.
Venezuela “heeft duidelijk laten weten aan de overheden van de Groep van Lima dat, als zij hun positie niet veranderen (…) wij zeer ruwe en energieke maatregelen zullen treffen binnen de diplomatiek”. Verdere details werden niet genoemd.
Maduro noemde de regering van Peru “ridicuul”, omdat die heeft aangekondigd Maduro en andere hooggeplaatste Venezolaanse ambtenaren toegang tot het land te weigeren.
Bekijk ook
- 2011-06-10 | Chávez bezoekt Cuba
- 2011-06-27 | Cuba zwijgt over toestand Hugo Chávez
- 2011-06-28 | Chávez laat van zich horen
- 2011-09-16 | Venezuela helpt 'de Jakhals'
- 2012-07-01 | Mercosur kondigt lidmaatschap Venezuela aan
- 2012-07-05 | Paraguay haalt ambassadeur in Venezuela naar huis
- 2012-10-12 | Chávez benoemt Maduro tot vicepresident
- 2012-12-07 | Mercosur-top begint
- 2012-12-07 | Chávez keert terug uit Cuba
- 2012-12-09 | Venezolaanse president wijst opvolger aan